Garmin radar-bezpečnost na kole především

Garmin radar-bezpečnost na kole především

Já jsem textový blok. Klikni na tlačítko úprav ke změně textu. Výplňový text: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Není to úplná novinka, ale moc lidí ji nezná a málokdo ji používá a to je velká škoda. A zvláště u nás, kde je tolerance řidičů aut k cyklistům naprosto minimální a není snad trénink, kdy by nedošlo minimálně k nějakému troubení, myšce, projetí těsně kolem, projetí vysokou rychlostí na extra úzké vozovce apod.

 

 

Toto zařízení má hned dvě zásadní výhody. Upozorní vás, že se k vám zezadu blíží auto nebo motocykl (což třeba kvůli větru občas vůbec netušíte a při projetí se doslova leknete) a řidiče vyvede lehce z míry tím, že na jeho přiblížení se k vám a předjíždění aktivně reaguje rychlostí a intenzitou blikání červených diod v radaru.

Opravdu se to nezdá, ale ta změna intenzity blikání působí velmi psychologicky a donutí řidiče reagovat mnohem více, než pasivní blikačka.

Radar jede na ANT+, takže ho lehce propojíte s navigací nebo computerem co toto podporuje, nebo můžete pořídit set se samostatnou zobrazovací jednotkou, kterou máte na řídítkách kola. U navigace slyšíte zvukový signál, u zobrazovací jednotky vidíte na diodách auta za vámi i jejich počet, jak rychle se blíží a i rozpoznání hrozícího nebezpečí (oranžová/červená koncová dioda).

Radar zabírá auta a motorky a na kola nereaguje, takže se dá použít i při jízdě ve skupině cyklistů. Občas se mi ale stane, že zachytí i elektrokolo, kterých u nás razantně na silnicích přibývá.

Každopádně super věcička z hlediska bezpečnosti. Navíc jsem ji v poslední době vylepšil o brýle se zpětným zrcátkem od Německé firmy O-synce, a tak mám o dění za mnou při cyklistické vyjížďce, téměř dokonalý přehled.

 

Bezpečnost nade vše.

 

M.M.