Jaký typ neoprenu Sailfish komu doporučit?

Jaký typ neoprenu Sailfish komu doporučit?

Já jsem textový blok. Klikni na tlačítko úprav ke změně textu. Výplňový text: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Jak možná vite, Německý výrobce triatlonového vybavení Sailfish má hned 6 řad neoprenů. Navíc má i výrazně více velikostí než ostatní značky, aby si tu svoji našel opravdu každý, jak hubený dlouhán, triatlonista s obvyklou sportovní postavou, zavalitější nadšenec do tohoto sportu, nebo vyposilovaný svalovec s bicepsy většími než stehenními svaly. Proto jsou vedle klasických velikostí i verte (L) s prodlouženými rukávy a nohavicemi a verze (+) pro zavalitější triatlonisty atd.

 

 

A velmi podobné je to i u dámských neoprenů, i když tam je těch velikostí o něco méně.

Neopreny jdou v pořadí od základního modelu sailfish Vibrant, který je pro obě pohlaví odlišen i barevně, přes model Attack, One, G-range až po Ultimate. Zvláštní kategorií je model bez rukávů Rocket. Vše jsou to širokostěnné triatlonové modely do studené vody s velkou nosností, ale rozdílnou flexibilitou.

 

 

Vibrant je základní model, který dobře nese, ale doporučil bych ho jen těm, kteří do neoprenu nechtějí příliš investovat, ale přesto chtějí kvalitní neopren od dobré značky.

 

 

Attack má podobnou nosnost jako Vibrant, ale už je z mnohem poddajnějšího materiálu a na flexibilitě v oblasti ramen je to znát.

 

 

One už je špičkový neopren pro ty, kteří preferují maximální nosnost neoprenu (horší plavci). Flexibilita už je na super úrovni a nosnost (schopnost neoprenu vás nadnášet) je opravdu skvělá.

 

 

G-range je naopak neopren pro velmi dobré plavce, protože je u něj lehce potlačena nosnost, ale jde o neopren maximálně flexibilní a přizpůsobivý. Gumový materiál se na pohmat blíží spíše k plastelíně než gumě jako takové. Flexibilitou se mu žádný jiný neopren nemůže rovnat.

 

Ultimate je vrcholný model značky který vznikl teprve loni. Výrobce se v něm snažil skloubit nosnost modelu One a flexibilitu modelu G-range. Takže maximální nosnost pro horší plavce společně s co největším pohodlím a flexibilitou v ramenou.

 

Rocket je určen pro ty, kterým vadí byť jen minimální odpor při přenosu rukou a tuhnutí rukou při plavání v neoprenu s rukávy, nebo pro závody, kdy už je voda značně nad 20 stupňů, ale neopreny jsou povoleny a vy se ve vodě nechcete uvařit, ale zároveň neztratit zrychlující efekt neoprenu plaváním jen v kombinéze.

 

 

M.M.