Rolf prima-top zapletená karbonová kola za poloviční cenu

Rolf prima-top zapletená karbonová kola za poloviční cenu

Začnu více zeširoka. Rolf prima, značka kdysi spolupracující s výrobcem kol Trek a jeho dvorní dodavatel zapletených kol, nepřistoupila před mnoha lety na požadavek kvantity na úkor kvality.

Technologii párového výpletu a „bezniplových kol“ této firmě nedokázal vzít ani Trek, ani nikdo jiný. Patent, který při pouhých 12-16 drátech ve výpletu dává kolům vyšší tuhost než při dvojnásobku i trojnásobku drátů, je prostě naprosto jedinečný.

Jediným nedostatkem je, že firma nechce za každou cenu do kvantity a závodů Pro tour, jako třeba Německý lightweight. Ale je to nedostatek, nebo naopak výhoda? Obě značky patří k tomu nejlepšímu, ale zároveň i nejdražšímu, co může současný trh vůbec nabídnout.

Zastoupení pro tuto US značku jsme získali už před mnoha roky a od té doby tady prodali několik desítek párů kol, které prakticky nepotřebují žádný servis, vyjma občasné výměny ložisek a zákazníci jsou z nich doslova nadšení.

 

Šli jsme cestou reálné dostupnosti i pro naši klientelu s pokud možno minimální marží a značka si svoje klienty našla. Doslova a do písmene kdo koupil jednou kola Rolf prima, už nechtěl nic jiného a nakupoval opakovaně.

Problém trošku nastal, když tato značka pronikla do Německa a to začalo tlačit na ceny v Evropě a zejména na nás, kteří jsme byli jasně nejlevnější. Kola v Německu za 85tis. pořídíte u nás za 60tis. A tak je to i k nelibosti Němců i v současnosti a většina zájemců se rekrutuje ze zahraniční klientely.

Američané ale přišli s řešením i pro země s nižší kupní silou a špičkové ráfky osadili levnějšími náboji a keramická ložiska nahradili ocelovými. Cena se tak stala mnohem reálnější i pro klientelu u nás.

Na našem trhu zatím nepřevažují varianty s kotoučovými brzdami, které v US už „frčí“ třetím rokem jako stěžejní artikl a ani nevítězí výška ráfku 30mm, ale stále se drží spíše ráfky vyšší, pro silničky 40mm a pro časovky 60-80mm, případně kombinace předního kola se zadním kolem diskovým.

Tato levnější varianta celokarbonových kol Rolf prima s karbonovými ráfky té nejvyšší kvality bez niplů a nutnosti centrování, párovým výpletem minima drátů, titanovými náboji i dráty, stojí u nás 46tis. a my jsme ji nabídli v dočasné akci dokonce za 34tis.

Ve variantě 40mm už byla akce ukončena kvůli vyprodání zásob a ve variantě 60mm máme skladem ještě poslední dva páry těchto kol za cenu 34tis.

Kdo bude rychlejší, ten bude jejich majitelem. Podobná akce už se zcela určitě, už kvůli zastoupení v Německu a jejich „hlášení“, nebude opakovat.

A vy? Nákupem kol této značky určitě nebudete litovat a troufám si tvrdit, že tento první nákup pro časovku rozšíříte další rok pro silničku i MTB a už nebudete do budoucna chtít nic jiného. Sám jsem se o tom přesvědčil a zdaleka nejen já 🙂