Hypoxico-domácí trénink na posílení imunity

Hypoxico-domácí trénink na posílení imunity

Já jsem textový blok. Klikni na tlačítko úprav ke změně textu. Výplňový text: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Speciálně pro posílení imunity je určena metoda IHT, kdy střídavě inhalujete vzduch s výrazně sníženým obsahem kyslíku a vzduch s běžným obsahem kyslíku ve vzduchu. Výsledkem je lepší hospodaření těla s kyslíkem a jeho lepší využitelnost v tkáních těla, což se třeba teď v době pandemie koronaviru, může sakra hodit, protože většina lidí končí právě kvůli plicní nedostatečnosti na ventilátorech, nebo musí minimálně inhalovat kyslík. Sekundárním jevem této metody je celkové posílení imunitního systému a prevence civilizačních chorob, jako je astma, cukrovka, alergie, ale i třeba obezita. A toto jsou přesně faktory, které ve spojení s koronavirem znamenají ty vážné stavy lidí končících v nemocnicích na respirátorech.

Ale vy, jakožto sportovci, samozřejmě můžete využít hypoxico i k tréninku doma a to s tréninkovou maskou na cyklistickém trenažeru, válcích, veslovacím trenažeru, běhátku apod. Sám to teď v rámci rekonvalescence začnu doma praktikovat. Začnu metodou IHT a postupně přidám balanční cvičení s hypoxickou maskou a později cyklistický trenažer. Trénink tak bude mnohem náročnější a efektivnější a to i při značně nižší intenzitě. A podpořím tím i redukci váhy, kterou po měsíci na posteli opravdu potřebuji 🙂

Ještě před pandemií byly všechny sestavy hypoxico co máme zamluveny a to zejména díky aklimatizacím na vysokohorské prostředí a poptávku sportovců už jsme v období duben a květen nebyli schopni uspokojit. Nyní se ale kvůli zákazu cestování řada pronájmů zrušila, takže pokud máte zájem, máte šanci.

M.M.