Zvýšení bezpečnosti a přehledu při cyklistickém tréninku

Zvýšení bezpečnosti a přehledu při cyklistickém tréninku

Už v jednom z předchozích článků jsem psal o výborné věci, kterou je garmin radar. Jde o zadní svítilnu, která aktivně reaguje zvyšující se frekvencí blikání na blížíci se automobily za vámi a zároveň vás prostřednictvím vaší navigace, nebo zobrazovací jednotky informuje o autech za vámi, jejich počtu, vzdálenosti atd. Je to tedy skvělá informace pro vás, že máte čekat předjíždějící vozidlo (často se na okresce kde skoro nic nejezdí a fouká tak, že nic neslyšíte, doslova leknete když vás nenadále něco předjíždí) a zároveň ideální chytrá blikačka, která zaručí, že vás řidiči nepřehlédnou.

 

 

Nyní jsem díky firmě O-synce, která dělá stejně jako Garmin převážně sportovní elektroniku, pokročil ještě o úroveň dál. Často jsem měl tendenci se v určitých situacích otáčet za sebe a dívat co za mnou jede, jestli řidič reaguje a zda se chystá předjíždět i když je v protisměru auto. Ale to už nyní neplatí. Zkombinoval jsem radar s brýlemi O-synce se zabudovaným zpětným zrcátkem, kterým se dívám přes rameno za sebe a lehkým pootočením hlavy doleva mám dokonalý přehled i o tom, co se děje za mnou.

 

Popravdě musím říct, že to chce chvíli zvyku, než se s brýlemi „sžijete“, ale po dvou jízdách už mně nic nerozptylovalo a otáčení za sebe bylo to tam.

Brýle dělá firma O-synce v několika provedeních a to jak s tmavým sklem, tak se sklem které se zatmavuje podle míry slunečního záření, tak jako set se třemi výměnnými skly od tmavého, přes zatmavovací až po čiré, použitelné třeba na běžkách nebo za špatného počasí.

Brýle jsou velmi kvalitní a skvěle sedí a drží a to nejen na kole, ale i při běhání.

Všem, kteří chtějí mít přehled o tom, co se děje za nimi, vřele doporučuji. Brýle budou použitelné i pro přehled dění při jízdě ve skupině, ale to jsem zatím díky současné pandemii neměl možnost osobně vyzkoušet.

Brýle najdete na www.o-synce.cz nebo na www.hisportshop.cz pod logem O-synce.

M.M.