Jak vysoké podložky pod loketní opěrky zvolit

Jak vysoké podložky pod loketní opěrky zvolit

Jak velké podložky pod hrazdu?

Není to tak dávno, co se tato problematika prakticky neřešila a téměř každý měl časovkové nástavce umístěny přímo na řídítcích s opěrkami prakticky ve stejné výšce jako řídítka. Tato varianta byla sice vcelku aerodynamická, ale také značně nepohodlná a ne jednoho triatlonistu z ní už po pár kilometrech bolela záda.

S postupným vývojem časovkových rámů a novými trendy přišla varianta stejné polohy těla při držení se řídítek jako při zalehnutí do hrazdy. Opěrky na lokty proto bylo potřeba vypodložit. Jak vysokými podložkami ale? Je to dost individuální a závisí to nejen na typu rámu a výšce například hlavové trubky, sloppingu rámu atd., ale také na anatomii a rozsahu pohyblivosti jednotlivých sportovců. Téměř vždy jde o nějaký kompromis mezi pohodlností a aerodynamikou a často hraje roli i to, co danému sportovci více vyhovuje.

Nová časovková kola už jsou vybavena integrovanými sety časovkových řídítek a aerodynamických nástavců, kde se dá jejich výška upravovat. U klasické přídavné hrazdy, ať už umístěné na silničku nebo časovkový speciál, musíme výšku opěrek na řídítky regulovat pomocí různě vysokých podložek. Ty dělá například profile-design ve velikostech 15, 20, 30, 40, 50, 60 a 70mm. Pořídit je můžete na eshopu www.profile-design.cz nebo na všeobecném eshopu www.triatletshop.cz kde pořídíte a další vybavení na časovku nebo triatlon.

M.M.